Dyje 2022 - víkendovka

Dyje 2022 - víkendovka

O víkendu 2. až 4. září 2022 jsme provedli prvosplutí Dyje v úseku Znojmo - Hrádek. Parta byla skvělá, počasí bylo, voda taky, takže nádherný víkend a Dyji můžeme jen vřele doporučit!

Pár útržků z akce:

* Cestou v autě: "Hlavně, aby tam neměli Hostan, to se nedá pít." V kempu v Krhovicích pak projíždíme kolem stánku: "Co čepujete?" "Holbu." "Huráááá!"

* Výhodou lokality i termínu akce bylo, že byl k dostání burčák. První večerní posezení tedy bylo nejen u ohně a s kytarami, ale také s burčákem.

* Druhý den ale Radek U. prohlásil: "Dneska budu pít akorát šufánkem vodu z Dyje!"

* Etapa Znojmo - Krhovice 15 km: začátek spíše olej, pak i trochu peřejky, malý kousek byl i vodní "turistika" (to aby účastníci dostali vše, za co si zaplatili :-)), občerstvení bylo v kempu na startu, pak po 5 km a na konci v kempu v Krhovicích, kde jsem bydleli, viděli jsme krásné kvetoucí ostrůvky vodních rostlin, konec byl zase olejnatý, ale bylo to krásné, sjeli jsme 3 jezy, 2 jezy jsme přenesli, Koža s Mirou se dvakrát cvakli

* Večer opět posezení u ohně a máme kamaráda, který padá do vody (Rulanda i přes varování spadl z metrového břehu do Dyje, nyní má novou přezdívku "polosuchá rulanda")

* Etapa Krhovice - Hrádek 12 km: krásná lehce tekoucí meandrující a především čistá voda, bez občerstvovacího stánku, cestou jsme překonávali jeden spadlý strom

Co říci závěrem? Pojedeme zase! A už abychom jeli!

Fotogalerie